Ultima Online

Ultima Online logosu

Ultima Online, eski bir oyun olmasının yanında en özgür online oyunlardan bir tanesidir. Zamanla bu özgürlük daraltılsa da içerik genişliği ile online bir oyunun nasıl olması gerektiğini göstermeye devam etmektedir. Oyunu parasız olarak binlerce sunucuda oynayabilirsiniz. Bu sunucuların çoğu eski güncellemelerden devam ederek en özgür havayı korumaya çalışmaktadırlar. Bazıları ise oyunun son halini emüle ederek yollarına devam ederler. Online oyunlar hakkında ciddi manada fikir sahibi olmak için denemenizde fayda var.

Resmi Site
Ultima Online resimi

Ultima Online

Yayıncı: Electronic Arts Geliştirici: EA Mythic
Tür: MMORPG Tema: Fantastik
Dil: İngilizce PvP: Birlik Savaşı, Grup Savaşı, Sınırsız
Durum: Final Ödeme: Abonelik, Satın Alma
Yayın Yılı: 1997 Grafik: 2 Boyutlu, 3 Boyutlu
Boyutu: İndirilebilir 1.5 GB Platform: Windows
Eksileri: - 1997'de çıktığından bu yana iyice özgürlüğün kısıtlandırılması. - Yeni versiyonlarda PvP için eşyanın çok önemli olması. Artıları: - Özgür bir yapısının olması. - Çokça yeteneğin aktif olarak kullanılması. - Her sistemde rahat çalışması. - Resmi olmayan bedava versiyonlarının bulunabiliyor olması.
Sponsor Bağlantı
Ultima Online, Mythic Entertainment tarafından yapılmış ve EA Games tarafından 25 Eylül 1997'de piyasaya sürülmüş bir MMORPG oyunudur. Oyun Origin Systems tarafından tasarlanmış Ultima adlı oyun serisinin devamı niteliği taşır. Oyun, serinin diğer oyunlarının da geçtiği Ultima evreninde geçmektedir. Oyundaki genel amaç, özetle, shard adı verilen çok sayıdaki sunucudan birine bağlanmak, burada bir karakter yaratmak ve bu karakteri olabildiğince geliştirmektir. Oyuncu, karakterini yaratırken onun ismini, fiziksel özelliklerini, yeteneklerini ve doğduğu şehri belirler. Karakter, doğduğu şehirde oyuna başlar. Oyuncu oyunu oynadığı sırada, önceden belirlenmiş kurallar çerçevesinde istediğini yapmakta özgürdür. Oyun grafikleri iki boyutlu ve izometriktir. Ses efektleri WAV formatında, müzikler ise MIDI ve MP3 formatındadır.
Classic Client Operating System: Windows XP Windows 98 CPU 400 MHz Intel Pentium II RAM: 128 MB CD/DVD-Rom Speed: 4x Hard Drive Space 1.5 GB free hard disk space plus space for saved character profiles, Windows swap-file, and DirectX 9. Video 8 MB video card with DirectX 9.0 compatible driver for Sound DirectX 9.0 compatible sound card Internet Connection 56.6 Kbps or better Enhanced Client *Please note: This is beta software and the system requirements may change before final release. Operating System: Windows XP or Windows Vista CPU: Intel® Pentium™ III 1000 MHz or AMD® Athlon™ 1000 MHz RAM: 512 MB or more Video: 64 MB 3D graphics card with Hardware Transform and Lighting, such as NVIDIA® GeForce™ 3 class card or newer, ATI® Radeon™ 9700 or newer. DirectX® 9.0c and latest video drivers Exceptions: The following cards are not supported: Geforce™ FX Series Geforce4™ MX Series GeForce™ PCX 5900 GeForce™ 6200 Series Intel® Graphics Media Accelerator X3000 ATI® Radeon™ X300 Series ATI® Radeon™ X1300 LE HyperMemory-32 Sound: Card capable of supporting DirectX 9.0 Hard Drive: 4.0 GB available space Internet Connection: 56k or better The recommended specs: Operating System: Windows XP or Windows Vista CPU: Intel Core 2 Duo 1800 MHz or AMD Athlon 64 3000+ 1000MHz RAM: 1024 MB or more Video: 128 MB 3D graphics card NVIDIA® GeForce™ 6600 class card or above ATI® Radeon™ x1500 or above

Ultima Online Videoları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla
Online Oyunlar Listesi - Oyun Haberleri - Oyun Videoları Youtube - Steam Çekiliş
Tüm hakları Mario'nun mantarında saklıdır.
Hakkında - Gizlilik - Kullanım Şartları